druhy Rapu

13. března 2007 v 21:21 | kikkusa |  O Hip-Hope
LATIN RAP
Není to stejnorodý hudební styl,ale spíše doba která pokrývá celou HIPHOPOVOU muziku zaznamenanou latinsky(jako latinský hip hop,španělský hip hop).

PŘ.FAT JOE,CYPRESS HILL
POP RAP
POP-RAP je další prvek v HIP HOPU.Beaty a rýmy při silné melodii hooks,obvyklá struktura pop-songu.Je často méně agresivní narozdíl od jiných druhů rapu.

RAPEŘI POP-RAPU:NELLY,MC HAMMER,VANILLA ICE,J-KWON,BOW WOW,KRIS KROSS.....
GANGSTA RAP
Je to druh rapu,který byl populární hlavně v devadesátých letech minulého století.Jeho součástí bývají tvrdé a násilné texty,často mířené proti policii.Jeho tvůrci jsou,nebo byli často v rozporu se zákonem.Později někteří zbohatli natolik,že se mohli živit RAPEM a nepotřebovali dělat pouliční byznis(pasáky,drogový dealery...) a stali se z nich slavní RAPEŘI jako třeba DR.DRE,SNOOP DOGG a DALŠÍ.Duše gangstera v nich ale zůstala a to je vidět také v jejich textech.
CHICIANO RAP
Chicano rap je subžánr rapové hudby a latin rapu zakotvený v aspektech West Coast a Southwest Chicano kultuře a je typický pro americké rapery mexického původu.
První uznávaný Chicano rapový umělec byl/je Kid Frost,na jehož debutovém albu "Hispanic Causing Panic" se nacházel hit "La Raza",který vyvolal velkou pozornost v hip hopu k Chicano umělcům.
Kubánsko-americký umělec Mellow Man Ace byl jako první Latino umělec,který na svém debutu v roce 1989 měl dvojjazyčný singl. Ačkoli Mellow Man Ace používal Chicano slang v důsledku jeho výchovy v East Los Angeles,Kida Frosta považujeme jako za prvního významného Chicano rappera,zmiňovaný Mellow Man Ace nebyl ani mexickém původu. Mellow Man je uváděný jako ,,kmotr latin rapu'',který sebou přinesl španělské rýmování na jeho platinovém singlu Mentirosa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Ako dlho pocuvas Hip-Hop?

asi 5 rokov 18.6% (13)
viec ako 5 rokov 24.3% (17)
niako 3 roky 20% (14)
asi 1-2 roky 25.7% (18)
od cias Bengora 4.3% (3)
nepocuvam ho vobec 7.1% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama